background

O firmie

Background

Oficjalna data rozpoczęcia działalności firmy to rok 1991, jednak debiut w branży, która obecnie jest flagową specjalnością Handlopexu, czyli dystrybucja i sprzedaż opon, to rok 1992. Zatem już trzydzieści lat firma Handlopex S.A. działa i rozwija się w tym segmencie rynku oponiarskiego.

Prężny rozwój obrazują najlepiej poniższe wskaźniki: Przyrost wielkości zatrudnienia: początek to rodzinne przedsięwzięcie angażujące zaledwie cztery osoby. Dziś w firmie pracuje ponad 500 osób zatrudnionych na podstawie stałej umowy o pracę.

Ekspansja Handlopexu planowana i realizowana jest dwutorowo:

  • stale zwiększająca się liczba oddziałów i filii zarówno w Polsce jak i zagranicą,
  • nawiązywana jest szeroka współpraca z istniejącymi serwisami

Obecnie Handlopex posiada 18 filii na terenie Polski oraz sześć spółek zależnych za granicą. Każda z placówek dysponuje zapleczem technicznym i logistycznym. W naszej flocie niebawem będzie jeździć ponad 350 pojazdów dbających o satysfakcjonującą obsługę Klienta instytucjonalnego i prywatnego nie tylko w zakresie możliwości asortymentowej oferty, ale również w zakresie terminów dostawy.

Wiodącymi markami w naszej firmie są Matador oraz Paxaro z grupy Continental. Przejdź do działu oferta, aby dowiedzieć się więcej.

Główne centrum logistyczne oraz biuro zarządu mieści się w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 29. Na powierzchni 5 ha zlokalizowane są:

  • kompleks magazynów o łącznej powierzchni 60 000 m2, wyposażonych w 10 stanowisk załadunkowych
  • budynek administracyjno-biurowy
  • publiczny skład celny
  • pięcio-stanowiskowy serwis oponiarski
  • bieżnikownia opon ciężarowych

Handlopex zajmuje się sprzedażą opon osobowych, dostawczych, terenowych oraz opony ciężarowe, przemysłowe i rolnicze oraz felgi stalowe ciężarowe. Dewizą Handlopexu jest hasło – OPONY NA KAŻDE KOŁO. Realizujemy również program dla serwisów.

Motorem rozwoju firmy są pracownicy, którzy w trakcie organizowanych szkoleń, ciągle podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje. Siłą firmy jest również precyzyjnie planowana współpraca z producentami oraz odbiorcami i działania marketingowe. Jednym z nadrzędnych celów Handlopexu, jaki stawia sobie do zrealizowania w najbliższej przyszłości jest ciągłe doskonalenie logistyki oraz budowa sprawnego systemu informatycznego obsługi klientów i dystrybucji.